NLS CİHAZI HANGİ HASTALIKLARIN TEŞHİSİNDE KULLANILIR?

NLS CİHAZI HANGİ HASTALIKLARIN TEŞHİSİNDE KULLANILIR?

NLS CİHAZI HANGİ HASTALIKLARIN TEŞHİSİNDE KULLANILIR?

Sinir sistemi NLS Taraması:

Beyindeki tümoral gelişmeler , iskemik bölgeler, serebrovasküler hastalıklar, epileptik aktivite bölgeleri , anavrizmalar ve diğer damarsal patolojiler, beyin omurilik sıvı dolaşımı bozuklukları , metabolik hastalıkların cerebral yansımaları, beyin kanamaları, göz hastalıkları , iç kulak hastalıkları , denge organı rahatsızlıkları.

Kardiyovasküler sistem NLS Taraması:

Hipertansiyon, hiperlipidemi, miyokart infarküsü sonrası kalp kasındaki değişiklikler, kalp iskemisi bulguları , kalbin elektriki aksındaki sapmalar, sinoatrial ve atrioventriküler nodül rahatsızları, kalp ritm bozuklukları, kardiyomegali, kalp kapakçık bozuklukları, romatizmal kalp hastalıklarının bulguları, hipertansif kalp değişiklikleri.

Gastrointestinal sistem NLS Taraması:

Karaciğer biliyer sistem bozuklukları, safra kesesi hastalıkları, safra kesesi taşları,   karaciğer sirozu, karaciğer benign ve mailign tümörleri, karaciğerde alkole bağlı   değişiklikler, karaciğer yağlanması, pankras taşları.

Genitoüriner sistem NLS Taraması:

Over kistleri ön belirtileri , çikolata kistleri , dış gebelikler ve dış gebelik sekelleri , yumurtlama bozuklukları, miyom çeşitleri, over ve uterus kanserleri , kollum kanseri (rahim ağazı kanseri), testis tümörleri, varikosel, azospermi, sperm fonksiyon ve haraket bozuklukları , penis erkesiyon bozuklukları , penis kavermöz doku rahatsızlıkları ve sistemik hastalıkları cinsel yansımaları, böbrek parankim hastalık belirtileri , böbrek taşları, böbreğin süzme fonsiyon bozuklukları, böbrek tümörleri , özellikle kadınlarda tekrarlayan idrar yolları enfeksiyonlarına bağlı mesane değişiklikleri, mesane tümörlerinin ön belirtileri, veziko üreteral reflüye bağlı mesane değişiklikleri ve üreter dilatasyonları.

Kas-iskelet sistemi NLS Taraması:

Kemik benign ve malign tümörleri, vertebra fraktürleri, osteoporoz, yumuşak doku tümörleri, myopatiler, eklem patolojileri.

Bronş-akciğer sistemi NLS Taraması:

Akciğer tümörleri (benign-malign), asthmatik ve diğer bronş hastalıkları, akciğer dokusunda sigaraya bağlı hasar oranları, akciğerin interstisyel hastalıkları, akciğer damar yapıları patolojileri - tromboembolizm bulguları, pulmoner hipertansiyon bulguları.

Endokrin sistem NLS Taraması:

Şeker hastalığı ( diyabet ) ön belirtileri ve ilerleme derecelendirmeleri , pankreas enzim salgılayan ünitelerindeki değişiklikler , tiroid bezi hastalıkları, adrenal bez hastalıkları na tanı konulabilmektedir.

NLS CİHAZI HANGİ HASTALIKLARIN TEŞHİSİNDE KULLANILIR?
BU SİTE KİŞİLERİ BİLGİLENDİRME AMACIYLA HAZIRLANMIŞTIR.
Site içeriğinin bu şekilde tanı ve tedavi amacıyla kullanımından doğacak tüm sorumluluk ziyaretciye, kullanıcıya aittir. Bu siteyi ziyaret eden kişiler bu uyarıları kabul etmiş sayılır.