KUPA TEDAVİSİ

KUPA TEDAVİSİ

KUPA TEDAVİSİ

Kupa tedavisi, özel kupalar aracılığıyla cilde vakum uygulanarak yapılan bir deleneksel tedavi uygulamasıdır. Bu tedavi, ağrının geçirilmesı, enflamasyonun giderilmesi, dolaşımın düzenlenmesi, gevşeme gibi amaçlarla kullanılmaktadır. bir çeşit derin doku masajı olarak kabul edilebilir. Kupa tedavisinin geçmişi, milattan önce 1500 yıllarına kadar dayanmaktadır. Eski tarihlerde Mısır'da, Çin'de ve Ortadoğuda uygulanmakta olduğu bilinmektedir. 

Kupa tedavisinin de iki çeşidi bulunmaktadır. Bunlardan birincisi, sadece vakum uygulanarak yapılan kuru kupa tedavisi, diğeri de cilde atılaan küçük çizikler sonrası vakum uygulanarak cilt altından kan alınmasını sağlayan ıslak kupa uygulamasıdır (hacamat). 

Kupa tedavisi tek başına uygulunabildiği gibi, diğer geleksel ve tamamlayıcı tıp yöntemleriyle birlikte de, örneğin akupunkturla birlikte de uygulanabilir.

KUPA TEDAVİSİ
BU SİTE KİŞİLERİ BİLGİLENDİRME AMACIYLA HAZIRLANMIŞTIR.
Site içeriğinin bu şekilde tanı ve tedavi amacıyla kullanımından doğacak tüm sorumluluk ziyaretciye, kullanıcıya aittir. Bu siteyi ziyaret eden kişiler bu uyarıları kabul etmiş sayılır.