OZON TEDAVİSİ

OZON TEDAVİSİ

OZON TEDAVİSİ

Ozon tedavisi; majör otohemoterapi, minör otohemoterapi, ozon torbalama, eklem içi uygulamalar gibi çeşitli uygulama yöntemleri olan bir tedavi yöntemidir.

Majör ve minör tohemoterapi yöntemleri, sistemik etkiye sahip yöntemlerdir. Majör otohemoterapide hastanın bir miktar kanı, özel şişelere alınarak, ozonlandıktan sonra tekrar hastaya verilmekte,  minör otohemoterapide de hastanın 2 cc kadar kanı ozonlandıktan sonra kas içine uygulanmaktadır.

ozon torbalama yöntemi, yüzeyel bir uygulama şekli olup, özellikle iyileşmeyen yaralarda, dekübit ülserlerinde, diyabetik ayakta etkili bir yöntemdir. Eklem içi uygulamalarda da özellikle eklem şikayeti olan hastalarda iyileşme sağlanması hedeflenmektedir. 

bugün bir çok amaç ile kullanılmaktadır, fakat ağrı tedavisi öncelikli uygulamalar ön plana çıkmaktadır. Özellikle bel ve boyun fıtıklarında, fıtığa neden olan diskin içerisine direk ozon gazı vererek veya fıtık olan bölgeye ozon uygulayarak hastaların fıtıktan kurtulması hedeflenmektedir. 

OZON TEDAVİSİ
BU SİTE KİŞİLERİ BİLGİLENDİRME AMACIYLA HAZIRLANMIŞTIR.
Site içeriğinin bu şekilde tanı ve tedavi amacıyla kullanımından doğacak tüm sorumluluk ziyaretciye, kullanıcıya aittir. Bu siteyi ziyaret eden kişiler bu uyarıları kabul etmiş sayılır.