BİORESONANCE

BİORESONANCE

BİORESONANCE

BİORESONANCE İLE TEDAVİ

Bioresonance nedir?

Biorezonans anlam olarak bio (=canlı) ve rezonans (=titreşim)kelimelerinin birleşimidir.  Biorezonans da canlı vücudundaki titreşimleri tarif etmektedir. Peki canlı vücudundaki titreşimler nelerdir? Fizyolojik olarak biliyoruz ki canlı hücrenin yaşam döngüsünde elektriksel potansiyeller ve mineral kanalları rol almaktadır. Bu elektriksel ve kimyasal etkileşimler her bir hücrenin yaşam döngüsünü ve işlevini belirlerken hücrelerin birbiriyle olan ilişkisini de düzenlemektedir. Organizmanın yapı taşı olan hücrenin yaşam döngüsündeki aksaklıklar hücrelerin olması gerekenden   az veya çok çalışmasına bu da  hastalıklara neden olmaktadır. İnsan vücudunu bir orkestra gibi ve her bir organı da bir müzik aleti olarak düşünelim. Her bir enstrümanın kendine has sesi(frekansı) ve  çalması gereken bir bölüm vardır. Akoru bozuk bir enstrüman veya çalınmaması gereken bir yerde çalınan bir enstrüman nasıl orkestranın düzenini bozuyorsa insan vücudundaki bir hücrenin düzensiz çalışması veya aşırı çalışması da biyolojik ritmi bozarak hastalığa sebep olmaktadır. Biorezonans tedavisi ile çalışma ritmi bozulan organların (az yada çok çalışan) olması gereken çalışma ritmlerine tekrar dönmesi sağlanmaktadır. Daha iyi anlaşılması açısından örnek vermek gerekirse kalpdeki ritm bozukluğu dediğimiz durumlarda kalbin normal çalışma ritmi dışında çalışması durumunda elektro şok  (elektrokardioversiyon) ile ritmi normale döndürebiliyoruz. Biorezonans tedavisi de benzer şekilde bir elektriksel uyarı ile aşırı veya zamansız uyarı yapan hücrelerin tekrar düzenli bir şekilde çalışmasını sağlamaktadır.  Bunun için de hangi organın ritminin bozulduğu  bilinmelidir. Doğru tedavi ancak doğru tanı ile  mümkün olabilmektedir. Bazen hücrenin çalışma ritmini bozan vücutta bulunan bir parazit veya bakteri olabilir. Tedavi için öncelikle bu etkenlerin yok edilmesi gerekir. Her organın belirli bir frekansta çalıştığı bilinmektedir. Bu frekanslar parazitler,virüsler ve bakteriler için de belirlenmiştir.  Benzer şekilde hastalığa neden olan parazit bakteri ve virüslerin frekanslarına göre eş frekans ile bu parazitlerin yokedilmesini sağlamaktadır. Bunun için şöyle bir örnek verebiliriz. Belirli  frekansta yayılan ses  cam bardağın kırılmasını sağlayabilir. Belirlenen frekanslarda parazit bakteri ve virüslerin parçalanmasını sağlamaktadır.

 

Biorezonans hangi hastalıkların tedavisi için kullanılır?

Hücrelerin aşırı çalışması veya az çalışmasına bağlı oluşan her hastalığın tedavisinde kullanılabilir. Şimdiye dek aralarında alerji,nörolojik hastalıklar, metabolik hasalıklar ve obezitenin de bulunduğu 400’ü aşkın hastalığın tedavisinde başarılı sonuç verebildiği kanıtlanmış durumdadır. Cilt kırışıklığından tutun da kabızlığa, reflüden depresyona, menopozdan prostata birçok farklı hastalıklar için de biorezonans tedavisi umut olabiliyor. Ayrıca, pek çok sağlık sorununa davetiye çıkartan elektromanyetik kirlilik de bu yöntemle temizlenebilir. Elektromanyetik kirlilik şehir yaşamı içinde her gün vücudumuza fazladan yüklenen cep telefonu, kablosuz internet, metro, hatta fırın, saç kurutma makinesi gibi ev aletlerinden kaynaklı olabilir. Vücudumuzun fizyolojik frekans aralığı ortalama 10 Hz’dir. Şehir yaşamında yüklenilen ise GHz’lere çıkıyor. Vücudumuzun kaldıramayacağı kadar elektromanyetik kirlilik bir süre sonra bizim hücrelerimizi bozar. Hücresel stres yaratır. Bağışıklık sistemimize zarar verir ve farkına varmadığımız birçok hastalığın tetikleyicisi olur. Biorezonans tedavisiyle sonucu kansere kadar uzanan bu hücresel stresi ortadan kaldırabiliyoruz.

Diğer taraftan, Biorezonans kullanılarak yöneticiler ve sporcular performanslarını doruğa çıkartarak, başarıdan başarıya ilerleyebilirler. Buna Peak Performans (Doruk Performans) adı veriliyor. Zihnin kontrol edilerek, yüksek verimde çalışılması ve kolayca odaklanılması sonucunda beynin potansiyelini en yüksek seviyeye çıkarmayı içeren Peak Performans eğitimi psikolojik baskı altında ve çok yoğun çalışan yöneticiler ve sporcularda mucizeler yaratıyor. Biorezonans klasik tıbba rakip olarak görülmemelidir. Onu destekleyen yardımcı bir yöntem, bir tamamlayıcı yaklaşım olarak değerlendirilmelidir. Ancak biorezonans tedavisini sadece tıp doktorları ve tıp doktorlarının gözetiminde terapistler uygulayabilir. Terapiler hastalık grubuna göre haftada 2 ila 15 günde 1 aralığında tekrarlanmakta ve ortalama 20-60 dk sürmektedir. Tedavi bittikten sonra üç ayda bir kontroller ile hastalar takip edilmektedir. Bir doğal tıp metodu olan biorezonans tedavisi, hastayı bir bütün olarak ele alır. Bu nedenle tüm hastalıkların birbiriyle ilişkisi incelenir, sorgulanır, kişinin içinde bulunduğu zihinsel, ruhsal ve bedensel koşullar bir bütün olarak göz önüne alınır. Tedavi programı, standart değil, kişiye özgüdür. Frekans süresi de hastaya ve hastalığa göre belirlenir. Burada önemli olan tedavinin Tıp doktoru tarafından yapılmasıdır. Her hastanın şikayetleri teker teker değerlendirilir ve bir biri ile ilişkili hastalıklar olabileceği gibi aynı hastada farklı hastalıklar olabilir. Bu nedenle hastanın hastalıkları ciddiyet durumuna göre değerlendirilir uygun olan tedavi modeli hastaya göre planlanır. Aynı seansta başka hastalıklar için de tedavi uygulanabilir. Ancak bu tedavi süresini uzatacaktır.

Biorezonans tedavisi; ağrısız, acısız ve yan etkisiz, doğal bir yöntem olduğundan tedaviden sonra dikkat edilmesi gereken olumsuz bir yön yoktur. Tedavi bittikten sonra üç ayda bir kontroller ile hastalar takip edilmektedir.

Bağışıklık sistemini kişi hasta olmasa bile güçlendirmek gerekir. Bağışıklık sistemini yoran unsurların vücuttan temizlenmesi için biorezonans metodundan yararlanılabilinir.

Bağışıklık sistemini baskılayan bazı etkenler dengesiz beslenme, radyasyon, stres, farkında olunmayan alerjiler, sigara, alkol, hareketsizlik, hava kirliliği, gıda katkı maddeleri, vücuda kimyasal alımı olarak sıralanabilir. Bağışıklık sistemini güçlendirmek için bu unsurların mümkünse ortadan kaldırılması, değilse en aza indirgenmesi gerekir. Hücreler arasındaki ve vücudun bütünü içindeki iletişimi bozan yabancı frekansların ortadan kaldırılması vücut üzerindeki stresi ortadan kaldırır ve sistemin düzgün biçimde işleyebilmesini sağlar. Düzgün işleyen bir sistemde hastalık oluşmaz ya da oluşan hastalık sistemin üzerindeki stresin ortadan kaldırılması ile geriye döndürülebilir.

Biorezonans  hangi hastalıkların tedavisi için kullanılır?

Lenf Sistemi Biorezonans Tedavisi

Akciğer Sistemi Biorezonans Tedavisi

Akciğer Sistemi Biorezonans Tedavisi

Sinir Sistemi Biorezonans Tedavisi

Alerjik Hastalıklar Biorezonans Tedavisi

Böbrek ve İdrar İçin Biorezonans Tedavisi

Yağ Doku İçin Biorezonans Tedavisi(kilo verme)

Kalp ve Damar Sistemi Biorezonans Tedavisi

Organ Dejenerasyonlarında Biorezonans Tedavisi

Endokrin Sistemi Biorezonans Tedavisi

Pankreas,Dalak,Karaciğer Biorezonans Tedavisi

Eklem Hastalıkları Biorezonans Tedavisi

Cilt ve Bağ Dokun İçin Biorezonans Tedavisi

Ağrı o bölgedeki problemin vücut tarafından ifade edilme yoludur. Kronik ağrılarda ise ağrının geçirilmesi sistemin bir bütün olarak ele alınmasını ve sistemin üzerindeki yükün temizlenmesini gerektirir. Sonuçlar bünyenin ne kadar stres altında/kirlenmiş vs. olduğuna göre değişir. Genel bir kural olarak çocuklardaki etkinlik her zaman daha güçlüdür.

Bağışıklığın Güçlendirilmesi

Geçirilemeyen Sistitler

Geçirilemeyen veya tekrar eden enfeksiyonlar

Bağışıklığın düşmüş olduğu durumlar

Sistemin düzgün çalışmaması ve toksinlerin birikmiş olması kendini en sık bağışıklığın düşmesi ile gösterir. Geçirilemeyen enfeksiyon hastalıkları bazen biorezonansı yardımcı olarak kullanarak bazen de sadece biorezonans kullanarak geçirilebilir. Bu işlem enfeksiyon yapan ajana karşı biorezonans uygulamak yanında bağışıklığı bozan sebebin saptanıp ortadan kaldırılması ile yapılır.

Biorezonans bünye üzerinde stres yapan faktörleri tarar. Bu faktörlerden bir kısmı sistem üzerinde yük oluşturan zehirli maddelerdir. Bu maddelerin freakanslarının sıfırlanmaya çalışılması ile detoksfikasyon yaratılır. Bünyenin temizlenmesi genel sağlık durumunu iyileştirir. Biorezonans ile detoksifikasyon yanında bünye üzerinde stres yaratan diğer faktörler de araştırılıp giderilebilir. Bunlar içinde amalgam dolguların yarattığı bozulma, cep telefonlarının yarattığı bozulma, yaşanılan coğrafi alanın yarattığı bozulma, önceden yapılmış aşıların bünye üzerinde yarattığı bozulma sayılabilir. Tüm bu etkiler biorezonans ile ortadan kaldırılabilir.

Dünyadaki kullanımlarında kronik hastalıkların tedavisinde detoksifikasyonla birlikte lenf ve karaciğerin uyarılması genel bir kural olarak kabul edilebilir. Spor yaralanmalarında kullanıldığı gibi ameliyat sonralarında da kullanılabilir. Düşkün bünyelerde kişinin ameliyata hazırlanması ve direncinin arttırılması için de kullanılabilir.

BİORESONANCE
BU SİTE KİŞİLERİ BİLGİLENDİRME AMACIYLA HAZIRLANMIŞTIR.
Site içeriğinin bu şekilde tanı ve tedavi amacıyla kullanımından doğacak tüm sorumluluk ziyaretciye, kullanıcıya aittir. Bu siteyi ziyaret eden kişiler bu uyarıları kabul etmiş sayılır.